Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 1
 [ Posty: 19 ] 
 Szczepienia dzieci - co o tym sądzicie? 
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
Legionista

Post Szczepienia dzieci - co o tym sądzicie?
Serdecznie witam - dzisiaj poruszę znaczący temat, który bodaj każdą mamę nęci od samego początku. Gra toczy się o szczepienia. W pewnych sytuacjach słyszy się, że nie należałoby, w pewnych momentach wprost odwrotnie. W jaki sposób to jest? Ja własne latorośle szczepię regularnie, zgodnie z zaleceniami doktorów. Jednak znam kilka matek, które omijają niektóre szczepionki lub ewentualnie nie wykupują tych akcesoryjnych, bowiem czy też nie wierzą w ich działanie, albo uważają, że bardziej szkodzą, aniżeli pomagają. Chcę zaznajomić Wasze zdanie na ten temat.

2015-03-12, 09:34
Legionista

Post RE:.....
Ja własnego malucha zawsze szczepiłam na wszystko, co wyłącznie dopuszczalne (naturalnie w granicach rozsądku). Fundamentalne szczepienia to minimum. Ale te pomocnicze, w szeregu przypadków płatne, również się przydają. To właśnie dzięki szczepieniom organizm adaptuje się z drobnoustrojami i umie je rozpoznawać i prędzej zwalczać. To tak w dużym skrócie, jeśli chodzi o działanie mikroorganizmów. W pewnych sytuacjach po szczepieniu potomka nie czuje się dobrze, ale to bez znaczenia - w końcu szczepionkę można traktować jak przyszłościową inwestycję w przyszłość malucha.

odzież medyczna

2015-03-12, 11:45
Legionista

Post RE..
Zgadzam się, ale także nie można przedawkować w kierunku nadmiernie kolosalnej ilości szczepień. Ja wykonałam dla swoich bliźniaków jedynie te szczepienia, które są najistotniejsze. Żadnych pobocznych. Warto zwrócić się po poradę do doktora, on oceni, czy dziecko potrzebuje pomocniczej opieki i czy trzeba je szczepić, lub także wystarczą tylko te fundamentalne. Ja polegam na mojej lekarz rodzinnej oraz wszystko jest ok - Tobie też tak radzę. Nie ma sensu przesadzać w żadnym kierunku, to perfekcyjne podejście.

pensjonaty piwniczna zdrój

2015-03-12, 12:26
Legionista

Post Re: Szczepienia dzieci - co o tym sądzicie?
To ostatnio dość modny temat zarówno w Europie, jak i za oceanem w USA. Niestety ludzie chyba nie do końca zdają sobie sprawę z bilansu korzyści i strat w przypadku szczepień dzieci i czasem z nich rezygnują pod wpływem informacji znalezionych w sieci.

2015-03-12, 13:10
Edyl

Myślę, że wbrew różnym opiniom dzieci lepiej jednak szczepić. Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się w Niemczech z odrą.

2015-03-12, 18:57
Legionista

Szczepienia ochronne wzbudzają duże zainteresowanie, kiedy choroby zakaźne są widocznym zagrożeniem, a ludzie słyszą o ciężkich powikłaniach (w tym zgonach) w swoim otoczeniu. Kilka przykładów potwierdzających tę zasadę można łatwo wskazać także w naszym kraju:

każde nagłośnione w środkach masowego przekazu zachorowanie na sepsę meningokokową zwiększa sprzedaż szczepionek przeciwko tym bakteriom,
często poruszane w mediach zagrożenie wirusem grypy ptasiej wpłynęło na zwiększenie liczby osób szczepiących się przeciwko „zwykłej” grypie, chociaż eksperci wyjaśniali, że nie zapobiega ono zachorowaniom na grypę ptasią.

2015-03-12, 21:21
Legionista

coraz bardziej w mediach głośno o tym aby nie szczepić dzieci. Bardzo się and tym zastanawiam gdyż spodziewam się drugiego dziecka.
Pierwsze skończyło już 10 lat. Jaki urodziłam Kasię to nie zastanawiałam się zbytnio nad szczepieniami gdyż ie było ich aż tak dużo i robiło się to automatycznie. Teraz jednak mam lekkie obawy. Katalog szczepień jest tak duży i w dodatku kosztowny a opinie skrajne. Nie wiem jeszcze jaką podejmę decyzję.
Proszę poradę uporządkowującą moją wiedzę tak abym podjęła słuszną i dobrą decyzję.

2015-03-13, 10:39
Edyl

Mnie nie zaszkodziły, to dlaczego miałby szkodzic moim dzieciom?

2015-03-16, 17:38
Legionista

to sprawa wyboru rodziców, moim zdaniem lepiej szczepić, ale za najważniejsze uważam regulowane prawem izolowanie dzieci nieszczepionych od szczepionych, czyli zakaz przyjmowania dzieci nieszczepionych do normalnych przedszkoli i żłobków.

nie chcę, żeby moje szczepione dziecko zarażało się nie wiadomo czym od dzieci osób decydujących się nie szczepić (i w związku z tym będących np. nosicielami gruźlicy)

2015-03-16, 21:16
Legionista

Dzieci się powinno szczepić bez żadnego, ale to dla dobra naszego i dzieci. Szczepiąc uodparniasz nasz organizm od róznych bakterii i, tym bardziej nie powoduje rozrastaniu się nowym szczepom bakterii. Szczepić się trzeba i powinno być to obowiązkowe!

2015-03-18, 11:37
Pretor

Trzeba szczepić dzieci i wg mnie to nie powinno podlegać dyskusji.

2015-05-27, 12:30
Legionista

Niektóre szczepienia są obowiązkowe i od tego się nie wywiniemy... nie wiem, wydaje mi się, że raczej szczepić, miliony dzieci są szczepione i tylko nieliczne przypadki są ekstremalne... łut szczęścia? Nie wiem... to nie jest bezpieczny temat... nasi rodzice nas szczepili...

2015-06-22, 15:48
Konsul

Część szczepień jest faktycznie zbędna, ale uważam, że na te obowiązkowe trzeba koniecznie wysyłać dzieci. Co mi przypomina, żebym sprawdziła kiedy są dni płodne, ponieważ staramy się o drugie dziecko, więc temat szczepień dla noworodków pewnie za niedługo u mnie wypłynie.

2015-06-23, 19:19
Legionista

My naszego maluszka szczepimy na wszystkie obowiązkowe NFZ- towskie szczepienia. Ze względu na możliwość obudzenia genu choroby genetycznej- która u mojego męża rozpoczęła ( nie udowodniono tego w Polsce, ale za przyczynę uważa się szczepienia auto w USA) po szczepieniu- nie ryzykujemy z nowoczesnymi i dopasowanymi szczepieniami. Nie potrafię jednak nazwać szczepień złem.

2015-06-24, 17:57
Legionista

Długo byliśmy przeciwnikami jakichkolwiek szczepień, ale ostatnio po informacji o powracających dawno wyeliminowanych uprzednio chorobach, stwierdziliśmy, że to jednak konieczne. Powikłania są statystycznie rzadkie, zaś jak coś się rozpanoszy na nowo, to wszystkie dzieciaki będą chorować, i dopiero się zacznie.

2015-06-24, 18:23
Edyl

Zdecydowanie jestem za szczepieniem, a akcje antyszczepionkowe są dla mnie totalną głupotą i narażeniem życia dzieci. Szczepienia wymyślono właśnie dlatego, że w dawnych czasach śmiertelność dzieci była bardzo wysoka, z powodu chorób, których obecnie prawie już nie ma, po co mamy się cofać w rozwoju?

2016-05-19, 08:29
Pretor

Mam takie samo zdanie. Kompletnie nie rozumiem takiego zachowywania ludzi.

2016-05-19, 14:28
Edyl

a co mam sądzić? Dzieci trzeba szczepić i to nie podlega dyskusji

2016-05-21, 16:25
Trybun wojskowy

Ludzie coraz częściej chorują na jakieś dziwne choroby, często nawet lekarze nie potrafią w niektórych przypadkach doradzić, dlatego warto dbać o siebie samemu, możesz to zrobić szukając porad na https://www.hemoroidy24.pl/pekniecie-he ... a-zdrowia/

2018-10-17, 10:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 1
 [ Posty: 19 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1