Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 2
 [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 reklama firmy na bilbordach 
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
Legionista

Post reklama firmy na bilbordach
Witam właśnie jestem na etapie zakładania działalności gospodarczej ale wcześniej oczywiście należy pomyśleć o dobrej reklamie i nie chodzi mi o ulotki i ogłoszenia w prasie czy inne tego typu rzeczy ... dlatego pomyślałem, że lepszym pomysłem będzie tablica reklamowa z reklamą mojej firmy oczywiście, ale nie wiem jak się zabrać za taką formę reklamy do kogo się udać i jak załatwić pozwolenie o ile takie jest w ogóle potrzebne, nie wiem gdzie znajdę też producenta takich tablic reklamowych ...

2015-03-18, 00:41
Legionista

Post Re: reklama firmy na bilbordach
Szczerze mówiąc, jak do tej pory nie miałam styczności z tego typu reklamą osobiście, ale wiem, że moi znajomi, którzy chcieli wypromować swoją firmę, leżącą gdzieś na odludziu, skorzystali z pomysłu z billboardem :) Myślę, że to całkiem fajna opcja, ale chyba nie będę mogła Ci pomóc, bo niestety nie wiem do kogo się w tej sprawie zwrócić. Może po prostu załatw to przez internet i skorzystaj ze stronki wynajembilbordow.pl ;)

2015-03-18, 00:47
Legionista

Bilbord fajna sprawa, ale pewnie nie sprawdzi się w każdej branży, a nie piszesz jakie usługi będziesz oferował. To co mogę poradzić jak będziesz taką reklamę kupował to zadbaj żeby Ci rozbili dobry projekt , bo to podstawa. Ważna jest też lokalizacja, najlepiej gdzieś gdzie ludzie stoją w korkach żeby mieli czas przeczytać i zapamiętać namiar. Firmy, które się tym zajmą na pewno znajdziesz w sieci, bo są ogólnopolskie.

2015-03-21, 22:02
Legionista

Szczerze mówiąć, mimo iż codziennie mijam billboardy reklamowe, to nie jestem w stanie wymienić nawet jednego ich producenta. Widać reklamują innych, a siebie już niekoniecznie ;) Dlatego może najlepiej poszukać w sieci takiego wykonawcy. Najważniejszy będzie chwytliwy projekt, na przykład z promocjami, wskazówkami dojazdu umieszczony w bardzo uczęszczanym miejscu.

Ostatnio edytowano 2015-04-02, 14:29 przez printer, łącznie edytowano 1 raz

2015-03-21, 23:42
Legionista

Myślę, że nie masz co sobie w tej chwili zawracać głowy takimi sprawami jak pozwolenie na ekspozycje reklamy albo znalezienie producenta tablic reklamowych. Lepiej wyszukać jakąś firmę z branży reklamowej, jakieś biuro reklamy, które w sposób kompleksowy realizuje tego typu projekty i załatwia ewentualne kwestię związane z formalnościami oraz wykonaniem tablic.

2015-03-22, 13:41
Pretor

Moim zdaniem jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów reklamowania firmy w sposób tradycyjny - sama zwracam uwagę na billboardy i czasami korzystam z produktów, które zauważyłam w ten sposób. Natomiast jeśli chodzi o reklamę w internecie to polecam marketing szeptany, o którym więcej można poczytać tu http://bizzit.pl/marketing-szeptany. Reklama w internecie to teraz podstawa każdej kampanii marketingowej, a to jest jeden ze skuteczniejszych sposobów, ponieważ jednocześnie kreujemy wizerunek marki oraz wspieramy działania SEO.

2015-03-25, 06:53
Legionista

sampek napisał(a):
Witam właśnie jestem na etapie zakładania działalności gospodarczej ale wcześniej oczywiście należy pomyśleć o dobrej reklamie i nie chodzi mi o ulotki i ogłoszenia w prasie czy inne tego typu rzeczy ... dlatego pomyślałem, że lepszym pomysłem będzie tablica reklamowa z reklamą mojej firmy oczywiście, ale nie wiem jak się zabrać za taką formę reklamy do kogo się udać i jak załatwić pozwolenie o ile takie jest w ogóle potrzebne, nie wiem gdzie znajdę też producenta takich tablic reklamowych ...

Niekoniecznie tablica reklamowa będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Należy tutaj zaznaczyć, iż kupujący nie interesują się już klasycznymi billboardami. Takiej formy reklamy jest mnóstwo i trzeba postawić na oryginalność przekazu. W tej kwestii najlepiej skonsultować się z agencją reklamową.

Krzysztof Jędrzejczyk

2015-03-25, 12:34
Pretor

Moim zdaniem (jeśli firma ma odpowiednie fundusze) to jednak mimo wszystko dobrze jest postawić na billboard, ale nie może to być oczywiście jedyna forma reklamy.

2015-03-25, 19:05
Senator

billboardy nie są wcale aż takie skutecznie, obecnie przestrzen publiczna jest przeładowana taką formą reklamy i przyzwyczajeni do widoku billboardów powoli przestajemy na nie zwracać uwagę

2015-04-30, 18:59
Kwestor

Nie jestem przekonany czy jest to najlepszy sposób na reklamę firmy. Sam nie zwracam uwagi na billboardy na ulicach. Po prostu jest ich tak wiele że z czasem przestaje się zwracać na nie uwage i ma tak jak sądzę bardzo wiele osób.

Nie lepiej jest na przykład zainwestować w porządną stronę internetową oraz pozycjonowanie? Skuteczne pozycjonowanie strony możesz zamówić na przykład w tej firmie.
Korzystam z ich usług od jakiegoś czasu i jesteśmy zadowoleni.

2015-05-07, 11:44
Kwestor

Skoro uważasz, że ten sposób najlepiej trafi do twoich przyszłych klientów, to nie zamierzam ci przeczyć, w końcu sam wiesz najlepiej, w jakiej branży działasz i czego ci trzeba. Pozwolenie byłoby ci potrzebne tylko wtedy, gdy zechcesz postawić nowy billboard, ale jest wielu właścicieli takich miejsc, gdzie możesz sobie wynająć. Najlepiej po prostu przejść się w upatrzone miejsca i podzwonić. Sama tak robiłam na początku działalności.
Wykonanie billboardu możesz zlecić agencji reklamowej lub na przykład drukarni. Ja korzystałam z tego drugiego rozwiązania, konkretnie z http://www.openprint.pl/ i byłam bardzo zadowolona z efektu. Nie jest to droga forma reklamy, a w niektórych przypadkach naprawdę ma spore oddziaływanie.

2015-05-08, 15:22
Edyl

Żeby taka reklama przyniosła Ci korzyści to trzeba najpierw znaleźć odpowiednie, widoczne miejsce.

2015-05-27, 12:00
Senator

Ogólnie bilbordy w dobrej lokalizacji (duże miasta + korki) to dobra sprawa, ale na pewno niedoceniana kwestia to email marketing moim zdaniem jedna z lepszych form reklamy w sieci zaraz po social media, z tym, że do tematu trzeba podejść poważnie, a nie robić to na odwal się.

2015-07-12, 19:46
Kwestor

Tradycje formy reklamy, jak billboardy nie są obecnie tak skuteczne jak kiedyś, także lepiej pomyśleć nad czymś innym, bardziej nowatorskim - oczywiście mowa o internecie. Warto postawić m.in. na pozycjonowanie (szczególnie lokalne), oraz marketing w mediach społecznościowych, czy też reklama ppc (jak adwords) - pomocne w przypadku reklamy w sieci mogą być filmy reklamowe http://www.suffitfilms.com/filmy_reklamowe (można je też wykorzystać do reklamy w lokalnej telewizji).

2016-02-02, 15:21
Kwestor

Moim zdaniem warto działać zarówno w internecie, jak i korzystać z tradycyjnych form promocji np. z https://serwersms.pl. Jest to narzędzie marketingowe służące do masowej wysyłki wiadomości sms, ma wysoką skuteczność i daje wiele możliwości. Dziś każdy z nas korzysta z telefonu komórkowego, także wydaje mi się, że to najszybszy sposób na dotarcie do klienta.

2016-02-04, 19:45
Legionista

Dokładnie. Jeśli chodzi o reklamę to nigdy nie za wiele. Warto być zarówno na banerach w mieście, jak i w Internecie. Dzięki temu jesteśmy pewni, że dotrzemy do większości ilości osób.
Mi osobiście podobają się między innymi takie kasetony świetlne:

Obrazek
Źródło: http://www.vizer.pl/oferta/kasetony-swietlne/

Od razu przyciągają uwagę przechodniów.

2016-02-10, 16:06
Trybun wojskowy

Można też iść bardziej do przodu i zrobić jakiś filmik reklamowy, który będzie się wyświetlać. Tutaj masz namiary na firmę, która tworzyła reklame dla Heinekena
http://ubileones.pl . Masz tyle możliwości wszystko zależy do ciebie.

2016-02-19, 12:53
Trybun wojskowy

A może reklama w formie filmu reklamowego. To jest bardzo modna i przyciągająca forma reklamy. Na coś nowatorskiego każdy spojrzy. Ciekawe realizacje ma to studio http://ubileones.pl/ Zobaczcie portfolio.

2016-02-29, 17:16
Pretor

Moim zdaniem jest to dobry sposób na reklamę, tylko dość kosztowny. Nie każdą firmę na to stać.

2016-03-07, 11:36
Kwestor

Z pewnością reklamy na billboardach wciąż mają branie. Tego rodzaju reklama outdoorowa jeszcze przez lata utrzyma się i będzie brana pod uwagę podczas kampanii marketingowych dla produktów i usług.

2016-03-08, 09:07
Pretor

Tylko czy małe firmy mogą sobie na nią pozwolić? Sądzę, że to mogłoby dość można obciążyć ich budżet.

2016-03-11, 14:46
Trybun wojskowy

Bilbordy to nie jest zły pomysł, tylko pamięta o dobrym zdjęciu. Na takie potrzeby robią zdjęcia tutaj http://www.individual.pl/ . Może jeszcze coś ci przyjdzie do głowy ciekawego .

2016-05-18, 14:39
Pretor

W sumie na ulicach można spotkać sporo billboardów z nietrafionym zdjęciem. To dość ważny aspekt.

2016-05-24, 13:02
Legionista

A ilu z nas tak naprawdę zwraca uwagi na bilbordy ? Raczej wydaję mi się, że lepiej się promować w internecie. Sprawdźcie sami jaki to ma wpływ i jakie jest ważne http://seo-pozycja.pl/pozycjonowanie-stron/analiza-slow-kluczowych/ . Na dzisiejsze czasy raczej w tą stronę bym szedł.

2016-05-24, 20:53
Trybun wojskowy

Robiłeś badania marketingowe http://www.mo-rath.com.pl/badania-marketingowe/ ? Od tego by należało zacząć, aby trafnie wybrać narzędzie reklamy . Po takiej analizie rynku, będziesz mieć pewność że trafnie wydałeś swoje pieniądze .

2016-07-20, 14:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 2
 [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1