Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 4
 [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 przepis na obiad 
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
Legionista

Post przepis na obiad
spaghetti carbonara

Składniki

8 żółtek
4 łyżki startego sera grana padano
40-45 dag spaghetti
sól
grubo mielony pieprz
garść chudego wędzonego boczku pokrojonego w kosteczkę
nieco oliwy

Sposób przygotowania

Ugotuj makaron w osolonej wodzie (możesz dodać nieco oliwy, aby makaron się nie sklejał, ale nie jest to konieczne). Wymieszaj w miseczce żółtka z serem, przypraw do smaku pieprzem. Do odcedzonego makaronu dodaj boczek przesmażony na odrobinie oliwy, wlej żółtka z serem i wymieszaj, ale nie za bardzo, bo carbonara zacznie się kleić. Podawaj od razu.
Przepis: Walter Cherubini z restauracji Il Caminetto w Warszawie

Blog mojego autorstwa . Zapraszam serdecznie.

Blog moją pasją - http://biurowiec.blogx.pl/.

Ostatnio edytowano 2015-05-26, 12:11 przez megaluke73, łącznie edytowano 2 razy

2015-02-02, 20:10
Legionista

Post Re: przepis na obiad
zielone spaghetti

Składniki

200 g spaghetti
2 łyżki oliwy
2 ząbki czosnku
1 pęczek świeżego szpinaku
100 g sera pleśniowego (z niebieską pleśnią)
pieprz i sól

Sposób przygotowania

Spaghetti gotujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W tym czasie szklimy na oliwie roztarty czosnek. Gdy zacznie intensywnie pachnieć, wrzucamy szpinak (mrożony wcześniej rozmrażamy). Do gorącego szpinaku dodajemy pokrojony w kostkę ser pleśniowy i dusimy, aż się rozpuści. Doprawiamy pieprzem i ewentualnie solą (ser pleśniowy jest słony, więc ostrożnie). Sos mieszamy z makaronem.

2015-02-02, 20:12
Legionista

Przepis na Halibut w mleku kokosowym z groszkiem
czas: 30 minutliczba porcji: 2
Składniki
500 g halibuta
1 szklanka zielonego groszku
200 ml mleka kokosowego
1 łyżka sosu rybnego
szczypta cukru
2 trawy cytrynowe
kawałek galangalu
kawałek imbiru
2 listki limonki
końcówki chili
kilka gałązek kolendry
2 cm paski skórki z limonki
3 cząstki limonki
1 łyżka wiórków kokosowych
szczypta białego pieprzu
Moje porady

jak zrobić mleczko kokosowe
jak kupować ryby
galangal w domowych warunkach zastąpcie imbirem, przy tym daniu będzie OK
Halibut w mleczku kokosowym przepis
KROK 1
Przygotowanie zaczynam od podzielenia trawy cytrynowej. Twardsze części dodam do gotowania, a jedną połówkę kroję bardzo, bardzo cienko.
KROK 2
Do rondelka wlewam łyżkę sosu rybnego, dodaję cukier, mleczko kokosowe, wrzucam trawę cytrynową, obierki po imbirze, korzonki kolendry, liście limonki, kawałki chili i gotuję.
KROK 3
Obrany imbir, ok. 2 cm, i galangal kroję w drobną kostkę. Po gotowaniu odcedzam i do gęstego mleka dodaję wiórki kokosowe, pokrojony imbir, galangal. Gotuję.
KROK 4
Obieram groszek. :) Można nie obierać. :)
KROK 5
Rybę wkładam do mleczka, gotuję kilka minut z każdej strony, a potem delikatnie przekładam na talerz. Do mleczka dodaję groszek, chwilę gotuję i polewam rybę. Dekoruję paseczkami skórki limonki, filecikami z limonki oraz paseczkami liści limonki.

Do Waszej dyspozycji jest już mój nowy blog - http://www.afanazyt75.e-blogi.pl/. Serdecznie zapraszam.

Ostatnio edytowano 2015-05-28, 10:14 przez ernest33, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-05, 21:47
Senator

Będę zaglądał, bardzo ciekawy wątek. Podaje mój przepis.

Zupkę chińską zalej wrzątkiem, dodaj przyprawy i odczekaj 5 min :mrgreen:

2015-02-07, 15:23
Legionista

Spaghetti z wędzonym łososiem, szpinakiem i szparagami - składniki:

500 g makaronu spaghetti
250 g świeżego szpinaku
150 g łososia wędzonego
pęczek cienkich zielonych szparagów (można pominąć)
250-300 g kremowego serka
3 ząbki czosnku
pieprz (i ewentualnie sól) do smaku
olej lub oliwa

Spaghetti z wędzonym łososiem, szpinakiem i szparagami - sposób przygotowania: Ze szparagów usuń twarde końcówki. Górne części wrzuć na wrzątek i gotuj przez około 3 minuty, po czym przelej lodowatą wodą i odstaw na sitku, żeby odciekły. Na patelni rozgrzej tłuszcz. Dodaj przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku oraz umyty szpinak. Duś do momentu, gdy szpinak wyraźnie zmniejszy swoją objętość. Dodaj pokrojonego w kostkę łososia i podsmażaj jeszcze przez około 1 minutę. Następnie dodaj kremowy serek oraz pieprz i podduś chwilę, aby smaki sosu się połączyły. Makaron ugotuj al dente w dobrze osolonej wodzie, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Odcedź i wymieszaj z resztą składników. Od razu podawaj.

Ciekawskim polecam blog , świetne posty.

Zapraszam serdecznie na mojego bloga http://zwiedzamswiat.blogx.pl/. Wiele ciekawych postów.

Ostatnio edytowano 2015-06-15, 11:46 przez DrKatharine1499, łącznie edytowano 2 razy

2015-02-09, 14:30
Legionista

zupa krem pomidorowy

Składniki

1,5kg. pomidorów malinowych
2 ziemniaki
2 marchewki
1 pietruszka korzeń
1 cebula czosnkowa
2 ząbki czosnku
4l. buliony drobiowego
kilka gałązek świeżej bazylii oraz oregano
3 łyżki masła
sól,pieprz do smaku
grzanki:
----------
1 bagietka
100g. sera żółtego
1 pomidor
świeża bazylia oraz oregano do dekoracji
Etapy przygotowania

Pomidory płuczemy,delikatnie nacinamy nożem,przekładamy na blachę wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180`C na 20minut .W między czasie warzywa płuczemy,obieramy,kroimy w kostkę.W garnku rozgrzewamy masło wrzucamy pokrojone warzywa,podsmażamy na średnim ogniu,dodajemy bazylię oraz oregano.Zalewamy bulionem,gotujemy do miękkości.Pomidory wyjmujemy z piekarnika,obieramy ze skórki,kroimy na ćwiartki,dodajemy do zupy.Całość miksujemy blenderem na gładki krem,doprawiamy do smaku.Zupę gotujemy jeszcze kilka minut na małym ogniu.W między czasie bagietkę kroimy w kromki.Ser trzemy na tarce.Pomidor kroimy w półplasterki.Kromki przekładamy serem oraz pomidorem,wkładamy do nagrzanego piekarnika zapiekamy.Zupę rozlewamy do miseczek,dekorujemy świeżą bazylią,podajemy z grzankami.SMACZNEGO.

2015-02-09, 14:31
Legionista

Knedle z truskawkami

Smaczne polskie kluski z ziemniaków, mąki i jajek nadziewane truskawkami (lub innymi owocami jak śliwki czy morele). Podawane na słodko posypane cukrem oraz polane kwaśną śmietaną. Pomysł na knedle z truskawkami: Claudia.

Składniki:

• 500 g ugotowanych ziemniaków (mogą być w mundurkach)
• 300 g mąki pszennej
• po szczypcie soli i cukru
• 2 jajka

Nadzienie:
• 400 g truskawek

Dodatki:
• 4 łyżki posiekanych orzechów włoskich
• 2 łyżki brązowego cukru
• 4 łyżki masła
• gęsta śmietana 12 %

Wykonanie:

Obrane ziemniaki przecisnąć przez praskę, dodać mąkę, sól, cukier oraz jajka. Składniki dokładnie wymieszać i połączyć ze sobą formując wałek. Nożem odcinać niewielkie kawałki ciasta, formować na dłoni placuszki, w środek wkładać truskawkę (małą w całości, większe pokrojone w kawałki). Zlepiać brzegi jak na pierogi i dłońmi formować kulki.
Na patelni lekko zrumienić orzechy z cukrem. Dodać masło i mieszając chwilę razem podsmażyć.
Knedle wkładać partiami do osolonej wrzącej wody i gotować przez 3 - 4 minuty. Odsączyć i obtoczyć w orzechowej panierce. Podawać ze śmietaną.

Zachęcam do skomentowania mojego nowego posta - http://www.pracka.e-blogi.pl/. Zapraszam.

Ostatnio edytowano 2015-06-15, 11:59 przez CLINTXYZ2085, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-09, 17:58
Legionista

DANIE WZOROWANE NA MACEDOŃSKIEJ TURLITAVA - składniki:
1/2 kg karkówki
2 piersi z kurczaka
mała dynia piżmowa (tak naprawdę połowa)
mała cukinia
bakłażan
jabłko
marchew
papryka
pomidor
buraczek czerwony
ziemniaki (dwa średnie)
czosnek - 2 ząbki
jedna duża cebula
gałązka świeżego tymianku (spora)
łyżka przyprawy ras el hanout (kiedyś sam zrobiłem taką mieszankę sugerując się wskazówkami Jamiego Olivera)
sól i pieprz
olej słonecznikowy
DANIE WZOROWANE NA MACEDOŃSKIEJ TURLITAVA - sposób przygotowania: Mięso pokroiłem w duże kawałki (1,5 do 2 cm), w misce wymieszałem z połową przyprawy ras el hanout, solą i pieprzem najpierw karkówkę, Potem osobno też pokrojonego na duże kawałki kurczaka. Osobno każdy rodzaj mięsa obsmażyłem na patelni, potem wymieszałem razem W naczyniu glinianym. Na mięso położyłem resztę wymieszanych składników (warzywa) pokrojonych w grubą kostkę, gałązkę tymianku, posoliłem i popieprzyłem oraz polałem oliwą. Na wierzchu całość przykryłem folią aluminiową (nie musi być szczelnie) i włożyłem do piekarnika nagrzanego do 190 °C na 3 godziny. W połowie pieczenia polałem całość wodą ok. 1 szklanki, w tym monecie wszystko dokładnie wymieszałem. Po trzech godzinach danie gotowe. Warzywa wszystkie były surowe, a naczynie ma wymiary średnica 30 cm i wysokość 10 cm.

Daj szansę mojemu blogowi https://wsiecireklamy.wordpress.com/. Na prawdę warto!

Ostatnio edytowano 2015-06-15, 13:22 przez estera33, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-09, 23:52
Legionista

Placek po węgiersku

Składniki (ilość porcji: 2)
Placki :
- 1 kg ziemniaków
- 1 średnia cebula
- 2 jajka
- 1 szklanka mąki
- sól, pieprz

Sos :
- 0,5 kg karkówki
- 1 duża cebula
- 100 ml przecieru pomidorowego
- świeży tymianek
- sól, pieprz, papryka mielona

Etapy przygotowania :
Placki : Ziemniaki i cebulę zetrzeć na tarce [przygotowanie jest o połowę krótsze, gdy jakieś męskie ramię się tym zajmie :)], dodać jajka, mąkę, pieprz, sól i wymieszać.
Sos : cebulę zeszklić, dodać pokrojone w kostkę mięso, podsmażyć. Podlać szklanką wody, dodać posiekane zioła, przykryć i dusić aż karkówka zmięknie. Dodać przecier pomidorowy, przyprawić do smaku. Jeśli sos będzie zbyt rzadki zagęścić go łyżeczką mąki ziemniaczanej rozmieszaną w połowie szklanki wody.
Smażyć dosyć duże placki na złoty kolor. Polać sosem, przykryć kolejnym plackiem i znowu polać sosem. Smacznego! :)

Pochwalę się swoim blogiem http://ozlota.soup.io/ - zapraszam do odzwiedzin.

Ostatnio edytowano 2015-06-15, 15:43 przez madziak879, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-10, 22:33
Legionista

Bitki wołowe

- 60 dag ligawy lub polędwicy wołowej,
- 2 łyżki mąki,
- tłuszcz do smażenia,
- 10 dag jabłek,
- 1/2 szklanki ketchupu,
- 1/2 szklanki białego wina,
Przyprawy:
- sól, pieprz, cukier,
- sok z cytryny, goździki
Przygotowanie:
Mięso opłucz, osusz, usuń błonę. Pokrój w plastry. Lekko rozbij tłuczkiem zwilżonym wodą. Posyp przyprawami i mąką. Mocno zrumień z obu stron . Jabłka obierz, zetrzyj na tarce. Dodaj do bitek razem z ketchupem, winem i resztą mąki rozmieszaną w małej ilości wody. Wymieszaj. Przypraw do smaku. Przykryj i duś około 20 minut.

Zostaw coś po sobie i skomentuj mój ostani post - . Zapraszam.

Nasz wspólny blog - . Zerknij.

Sprawdź naszego bloga http://clockmania.blox.pl/html - zupełnie nowe spojrzenie.

Ostatnio edytowano 2015-06-22, 09:40 przez ULTRALARAINE75, łącznie edytowano 3 razy

2015-02-11, 00:18
Legionista

szczawiowa
Składniki:

• 1 duża marchewka, starta na tarce (młoda lub jesienna)
• 1 pietruszka, starta na tarce (młoda lub jesienna)
• 300 g szczawiu, umytego i drobno pokrojonego
• 2 litry bulionu jarzynowego wraz z 1 łyżką masła
• 250 ml śmietany 18%
• 1 łyżeczka mąki zmieszana z odrobiną wody

• Dodatki (dowolnie): chleb, szczypiorek, jajko ugotowane na twardo, ser biały

Wykonanie:

Marchewkę i pietruszkę jesienną chwilę podgotować w bulionie. Dodać szczaw. Jeśli używamy młodej marchewki i pietruszki nie musimy ich podgotowywać, gotujemy je w bulionie razem ze szczawiem. Wszystkie warzywa gotować do miękkości, przez kilka minut. Dodać śmietanę wymieszaną z rozpuszczoną w wodzie mąką. Zagotować ciągle mieszając. Podawać z dowolnymi dodatkami.

2015-02-11, 00:18
Legionista

Kurczak w ryżu

- 40 dag piersi z kurczaka,
- 1/2 brokuła,
- 20 dag ryżu 3 kolory,
- 1 cebula,
- 2 łyżki masła,
- olej,
- sól, pieprz,
- ostra papryka
Przygotowanie:
Piersi z kurczaka umyć, osuszyć, pokroić na plastry, oprószyć solą, pieprzem i papryką. Mięso odstawić do lodówki. Na rozgrzanym maśle zeszklić posiekaną cebulę. Dodać ryż i chwilę go przesmażyć. Zalać wodą w proporcji 1 część ryżu do 2 części wody, posolić, ugotować. Brokuła podzielić na różyczki i sparzyć go w osolonym wrzątku. Na rozgrzanym oleju przesmażyć plastry mięsa, połączyć z ryżem i brokułami. Po kilku minutach smażenia podawać. Czas przygotowania 1 h. Przepis na 4 osoby.

2015-02-11, 00:19
Pretor

Jutro robię kurczaka owiniętego szynką parmeńską i w sosie pomidorowym z mozzarellą - nie mogę się doczekać aż wypróbuję ten przepis.

2015-02-11, 17:14
Legionista

Normalnie jeszcze trochę i będzie można stworzyć książkę kucharską z wpisów forumowiczów. Super i do tego to co wypróbowałam wyszło bardzo smacznie. Polecam skorzystanie z zamieszczonych przepisów.

Moja pasja zawarta na blogu http://finansowo.blog.de/ - polecam.

Ostatnio edytowano 2015-06-24, 09:29 przez kopadkow, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-11, 23:27
Legionista

Składniki:
makaron spaghetti 1 op.
6 dojrzałych pomidorów
3 ząbki czosnku
sól czosnkowa
1 cebula
słoiczek oliwek zielonych bez pestek
oliwa z oliwek
zioła prowansalskie
pieprz kajeński
400g mięsa mielonego mieszanego
tarty parmezan Sposób przygotowania:
Makaron ugotować w lekko osolonej wodzie, odcedzić, przelać zimną wodą i ostawić do ocieknięcia.
Na rozgrzaną patelnię nalać 2-3 łyzki oliwy z oliwek, na tym usmażyć mięso z dodatkiem ziół i soli czosnkowej oraz z pokrojoną w kosteczkę cebula (dla amatorów cebuli polecam użyc więcej - okolo 3-4 cebul, pokrojonych w półksiężyce). Pomidory sparzyć wrzątkiem, obrać ze skórki. Pokroić w kostkę i dodać do usmażonego mięsa z cebulą. Czosnek przecisnąc przez praskę, również dodać. Całość dusić pod przykrywką ,aż pomidory się rozpadną. Oliwki pokroić w plasterki i dodać do sosu, który należy dusić aż woda z pomidorow wyparuje i sos zgęstnieje. Makaron polewać sosem i podawać na ciepło. Na wierzch posypać startym parmezanem (moze być jakikolwiek ser zółty).
Smacznego

Blog http://paschalisn1991.blog.de/ to świetne miejsce dla wszystkich ciekawskich.

Ostatnio edytowano 2015-06-24, 09:57 przez wittek66, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-12, 16:40
Legionista

To może frytki z sosem czosnkowym? Gotowe frytki wrzuc do gorącego oleju i niech się robią. W tym czasie zrób sos czosnkowy. Weź jogurt naturalny wymieszaj z 2 łyżkami majonezu, do tego wciśnij 5zabkow czosnku i do smaku trochę soli. Możesz też dodać świeżej natki pietruszki lub szczypiorku. Frytki gdy się ugotują maczaj w sosie czosnkowym albo polej sosem po frytkach. Dla mnie to pychota. Wiele się nie narobisz. Smacznego!

Przy okazji polecam blog http://wyposazeniemisi.tumblr.com/, pozycja warta uwagi.

Ostatnio edytowano 2015-06-24, 11:28 przez baska1234, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-13, 10:22
Legionista

Sos czosnkowy, mniam. Uwielbiam, chociaż potem muszę z godzinę szorować zęby, ale cóż, dla miłości można cierpieć. Nawet dla miłości do czosnku. To niezbyt duże poświęcenie za ten super smak w zamian.

Tego bloga nie możesz przegapić - http://autamojapasja.bloog.pl/. Autor będzie wdzięczny za wejścia.

Ostatnio edytowano 2015-06-22, 13:04 przez Samanta85, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-13, 13:40
Legionista

Knedle z truskawkami

Smaczne polskie kluski z ziemniaków, mąki i jajek nadziewane truskawkami (lub innymi owocami jak śliwki czy morele). Podawane na słodko posypane cukrem oraz polane kwaśną śmietaną. Pomysł na knedle z truskawkami: Claudia.

Składniki:

• 500 g ugotowanych ziemniaków (mogą być w mundurkach)
• 300 g mąki pszennej
• po szczypcie soli i cukru
• 2 jajka

Nadzienie:
• 400 g truskawek

Dodatki:
• 4 łyżki posiekanych orzechów włoskich
• 2 łyżki brązowego cukru
• 4 łyżki masła
• gęsta śmietana 12 %

Wykonanie:

Obrane ziemniaki przecisnąć przez praskę, dodać mąkę, sól, cukier oraz jajka. Składniki dokładnie wymieszać i połączyć ze sobą formując wałek. Nożem odcinać niewielkie kawałki ciasta, formować na dłoni placuszki, w środek wkładać truskawkę (małą w całości, większe pokrojone w kawałki). Zlepiać brzegi jak na pierogi i dłońmi formować kulki.
Na patelni lekko zrumienić orzechy z cukrem. Dodać masło i mieszając chwilę razem podsmażyć.
Knedle wkładać partiami do osolonej wrzącej wody i gotować przez 3 - 4 minuty. Odsączyć i obtoczyć w orzechowej panierce. Podawać ze śmietaną.

Zachęcam do skomentowania mojego nowego posta - http://klemensjanicki.blog.com/2015/04/15/pora-na-car-spa/. Zapraszam.

Ostatnio edytowano 2015-06-26, 13:30 przez loczek77, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-16, 15:15
Legionista

Przepis na Kotleciki z bakłażana
czas: 1 godzina
liczba porcji: 4-6
Składniki
2 bakłażany
3 łyżki startego parmezanu bądź innego twardego, aromatycznego włoskiego sera
1 mała bagietka, czerstwa (lub wysuszona) i rozmoczona w wodzie
1 jajko
6 posiekanych listków bazylii
bułka tarta
olej do smażenia
sól i pieprz
Składniki na sos pomidorowy:
4 łyżki oliwy z oliwek
1 mała cebula
1 ząbek czosnku
1 marchewka
1 pietruszka
1 gałązka tymianku
1 gałązka rozmarynu
400 g pomidorów z puszki (razem z sosem)
sól i pieprz
Przepis na pulpeciki
KROK 1
Przygotowuję sos. Rozgrzewam w rondelku oliwę, dodaję wszystkie składniki oprócz pomidorów z puszki i podsmażam przez kilka minut.
Przepis na pulpeciki
KROK 2
Zalewam całość pomidorami z puszki, przykrywam, zmniejszam ogień i trzymam ok. kwadransa. Po tym czasie sos jest gotowy.
Przepis na pulpeciki
KROK 3
W międzyczasie zabieram się za przygotowanie bakłażanów. Kroję je na niewielką kostkę, skórkę zostawiam. Teraz trzeba je odpowiednio przygotować, można to zrobić na dwa sposoby: piekąc lub smażąc. Ja wybrałem smażenie. Na dużej patelni rozgrzewam olej i podsmażam kolejno porcje pociętych bakłażanów, aż będą zarumienione. Po zdjęciu z patelni odsączam je na ręcznikach papierowych.
Przepis na pulpeciki
KROK 4
Gotowe bakłażany przekładam do dużej miski i dodaję pozostałe składniki poza bułką tartą. Można je wymieszać, ale najlepszy efekt da zmiksowanie całości w blenderze.
Przepis na pulpeciki
KROK 5
Z gotowej masy formuję niewielkie kulki.
Przepis na pulpeciki
KROK 6
Uformowane kulki obtaczam w bułce tartej i podsmażam na patelni (na nowym oleju), aż będą rumiane. Podaję polane sosem pomidorowym. Smacznego!

Polecam bez dwóch zdań!

Gdy Ci smutno gdy Ci źle wejdź na - http://mikolajzak.tumblr.com/post/111370090102/artykuly-gospodarstwa-domowego-zawsze-beda. Zapraszam !

Ostatnio edytowano 2015-07-08, 09:08 przez Minister, łącznie edytowano 2 razy

2015-02-17, 00:00
Legionista

Przepis na Wołowina z sosem z whisky
czas: 30 minut
liczba porcji: 4
Składniki
800 g mięsa wołowego na steki (najlepiej polędwica)
Składniki na marynatę:
10 ząbków czosnku, wycisnięte
150 ml sosu Worcestershire
75 ml delikatnego białego octu (np. jabłkowego)
4 łyżki sosu sojowego
1 cebula, poszatkowana
oliwa
Składniki na sos:
150 g cukru
150 ml whisky
Moje porady

Aby przepis się udał, potrzebne jest mięso świetnej jakości (najlepiej paczkowana polędwica na steki), obecnie do dostania także w dyskontach. To nie może być "wołowe do gulaszu", bo wtedy traci się 90% efektu.
Stopień ugrillowania mięsa sprawdzam na dotyk. Za punkt odniesienia służy dłoń: gdy łączę ze sobą kciuk i palec wskazujący, wtedy nasada kciuka jest dosyć miękka. Gdy złączę kciuk i palec serdeczny, wtedy nasada kciuka robi się coraz twardsza. Nasze pięć palców u dłoni odpowiada mniej więcej pięciu stopniom wysmażenia wołowiny (ja preferuję stopień drugi, czyli palec serdeczny).
Przepis na wołowinę
KROK 1
Przygotowuję marynatę, mieszając w misce składniki. Dodaję mięso i sprawdzam, czy oliwy w marynacie jest tyle, aby marynata przykryła mięso. Odstawiam na noc do lodówki.
Przepis na wołowinę
KROK 2
Zamarynowane mięso posypuję pieprzem (sól jest zbędna, marynata i tak jest słona), a następnie wykładam na rozgrzanego grilla. Ja lubię, gdy wołowina jest półkrwista (z lekkim czerwonym paskiem widocznym po przekrojeniu), ale to już pozostawiam każdemu wedle uznania. Czym twardsza, tym bardziej upieczona.
Przepis na wołowinę
KROK 3
Na kuchence przygotowuję sos. Na patelni podgrzewam cukier - powinien przemienić się w płynną masę. Potem dodaję whisky. Dla bezpieczeństwa można najpierw powoli odparować whisky na oddzielnej patelni, dolewając po trochu, bo na pewno się zapali (dlatego trzeba być bardzo ostrożnym, najlepiej robić to na świeżym powietrzu, obowiązkowo z dala od dzieci). Czym więcej whisky w sosie, tym bardziej będzie miał "dymiony" posmak. Gotowe mięso przekładam na deskę do krojenia, polewam sosem i po chwili kroję na plastry.

2015-02-17, 00:02
Legionista

Składniki:
makaron spaghetti 1 op.
6 dojrzałych pomidorów
3 ząbki czosnku
sól czosnkowa
1 cebula
słoiczek oliwek zielonych bez pestek
oliwa z oliwek
zioła prowansalskie
pieprz kajeński
400g mięsa mielonego mieszanego
tarty parmezan Sposób przygotowania:
Makaron ugotować w lekko osolonej wodzie, odcedzić, przelać zimną wodą i ostawić do ocieknięcia.
Na rozgrzaną patelnię nalać 2-3 łyzki oliwy z oliwek, na tym usmażyć mięso z dodatkiem ziół i soli czosnkowej oraz z pokrojoną w kosteczkę cebula (dla amatorów cebuli polecam użyc więcej - okolo 3-4 cebul, pokrojonych w półksiężyce). Pomidory sparzyć wrzątkiem, obrać ze skórki. Pokroić w kostkę i dodać do usmażonego mięsa z cebulą. Czosnek przecisnąc przez praskę, również dodać. Całość dusić pod przykrywką ,aż pomidory się rozpadną. Oliwki pokroić w plasterki i dodać do sosu, który należy dusić aż woda z pomidorow wyparuje i sos zgęstnieje. Makaron polewać sosem i podawać na ciepło. Na wierzch posypać startym parmezanem (moze być jakikolwiek ser zółty).

Daj szansę mojemu blogowi http://urzadzamylazienki.blog.pl/. Na prawdę warto!

Ostatnio edytowano 2015-07-08, 10:08 przez Halszka55, łącznie edytowano 1 raz

2015-02-17, 10:22
Legionista

Cytrynowe tagliatelle
Składniki

500 g makaronu tagliatelle
6 łyżek 12% śmietany
1 jajko od kury z wolnego chowu
skórka i sok z 2 cytryn
garść szpinaku
garść startego żółtego sera (np. cheddara)
sól, pieprz
oliwa

Sposób przygotowania

Makaron gotujemy zgodnie z opisem na opakowaniu. Odcedzamy, pozostawiając 1/4 szklanki wody z gotowania, wrzucamy makaron z powrotem do garnka, dodajemy wodę, śmietanę, wbijamy jajko i szybko mieszamy, podgrzewając na małym ogniu przez minutę. Dodajemy skórkę i sok cytrynowy, szpinak i ser. Doprawiamy solą i pieprzem, dokładnie mieszamy. Podgrzewamy 2 minuty. Skrapiamy oliwą i przekładamy na talerze.

2015-02-17, 22:43
Legionista

zupa z wołowiną

SKŁADNIKI
1 marchewka
2 czerwone papryki
5 średnich pomidorów
1 średnia cebula
2 małe papryczki chili
3 ząbki czosnku
2 gałązki selera naciowego
150 gr czerwonej soczewicy
500 gr mięsa wołowego
1 łyżka słodkiej papryki w proszku
2 łyżeczki mielonego kminu
1 łyżeczka świeżo zmielonego czarnego pieprzu
1 łyżeczka chilli w proszku
1 l bulionu warzywnego
liść laurowy
ziarenka kolendry
oliwa
TO CI SIĘ PRZYDA
garnek z grubym dnem
moździerz

SKŁADNIKI
1 marchewka
2 czerwone papryki
5 średnich pomidorów
1 średnia cebula
2 małe papryczki chili
3 ząbki czosnku
2 gałązki selera naciowego
150 gr czerwonej soczewicy
500 gr mięsa wołowego
1 łyżka słodkiej papryki w proszku
2 łyżeczki mielonego kminu
1 łyżeczka świeżo zmielonego czarnego pieprzu
1 łyżeczka chilli w proszku
1 l bulionu warzywnego
liść laurowy
ziarenka kolendry
oliwa
TO CI SIĘ PRZYDA
garnek z grubym dnem
moździerz

2015-02-17, 23:44
Legionista

Zielone naleśniki ze szpinakiem - SKŁADNIKI:
na zielone naleśniki:
2 jajka,
1 szklanka mleka,
1,5 szklanki mąki,
1 szklanka wody,
około 100g szpinku,
szczypta soli,
1 łyżka oleju.
na farsz:
250 g białego sera,
7 ugotowanych ziemniaków,
1 cebula,
masło do smażenia,
sól, pieprz.
Zielone naleśniki ze szpinakiem - PRZYGOTOWANIE:
Jajka miksujemy z mlekiem, dodajemy mąkę, olej i sporą szczyptę soli. stopniowo dolewamy wodę może być gazowana wtedy naleśniki będą pulchniejsze, ale nie jest to konieczne. aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji ciasta. pod koniec dodajemy rozmrożony i rozdrobniony szpinak (jeśli mamy świeży musimy go zmiksować na papkę) dokładnie mieszamy. patelnię natłuszczamy odrobiną oleju i mocno rozgrzewamy. Wylewamy łyżkę ciasta i rozprowadzamy je cienką warstwą po całej powierzchni patelni. smażymy z obu stron. Ziemniaki obieramy, myjemy i gotujemy w osolonej wodzie. Kiedy ostygną mielimy wraz z serem w maszynce do mielenia mięsa. Cebulę kroimy w drobną kostkę i smażymy na złoto na rozgrzanym maśle.dodajemy do ziemniaków i sera, przyprawiamy solą i pieprzem i mieszamy. Farsz nakładamy na naleśniki i zawijamy jak krokiety. podajemy z kwaśną śmietaną.

2015-02-17, 23:45
Legionista

Smażony makaron

piersi z kurczaka - 200 gramów
Fix Do potraw chińskich Knorr - 1 opakowanie
makaron jajeczny lub spaghetti - 1 opakowanie
orzeszki ziemne - 3 łyżki
mrożone warzywa mieszanka chińska - 1 opakowanie
ketchup ognisty Hellmann’s - 2 łyżki
olej roślinny - 2 łyżki

1.Makaron wcześniej ugotuj i odstaw na bok.
2.Na rozgrzanym tłuszczu podsmaż pokrojonego w plasterki kurczaka. Pod koniec smażenia dodaj orzeszki ziemne i ketchup. Smaż chwilę. Następnie dodaj warzywa i makaron.
3.Całość podlej kilkoma łyżkami wody i dodaj Fix Knorr.
4.Wszystko razem dokładnie wymieszaj.
Tip: Dodając kilka łyżek sosu sojowego i posiekany imbir sprawisz, że potrawa nabierze jeszcze bardziej orientalnego charakteru.

2015-02-18, 09:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 4
 [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1