Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 1
 [ Posty: 3 ] 
 Emerytura 
Drukuj Poprzedni | Następny 
Autor Wiadomość
Senator

Post Emerytura
Moi drodzy, chciałam się poradzić Was w jednej sprawie, nie znalazłam jednak odpowiedniego wątku, dlatego rozwijam nowy temat. Mianowicie mam dopiero 40 lat, ale jak widzę kolejne absurdy wokół systemu emerytalnego, to zaczynam się zastanawiać, czy nie warto już zacząć oszczędzać. Znajomy polecił mi nawet już takie konto emerytalne - https://www.esaliens.pl/pl/emerytura, ale nie podjęłam jeszcze decyzji. Takich wyborów według mnie dokonuje się po głębokim namyśle, więc mam prośbę do Was, czy Wy również oszczędzacie na starość? A jeśli tak to w jaki sposób? Z góry dzięki za odpowiedzi.

2017-09-21, 13:34
Legionista

Post Re: Emerytura
Emerytura to podstawa, trzeba o niej myśleć. W końcu całe życie człowiek nie będzie pracował... ;)

2017-09-22, 17:01
Senator

Post Re: Emerytura
Ja dla porównania podam Ci stronę z kontem banku https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe.html Wydaje się, że wybór najlepszego konta oszczędnościowego powinien być prosty – najwyższe oprocentowanie daje najwyższe zyski. Jednak nic bardziej mylnego. Bardzo ważnymi kryteriami są koszty przelewów, czy choćby zasady przyznawania promocyjnego oprocentowania. Niektóre banki wymagają posiadania konta osobistego do założenia konta oszczędnościowego i do korzystania z promocyjnych odsetek. Co więcej, z niektórych rachunków oszczędnościowych nie da się wykonać przelewów „na zewnątrz”, co samo w sobie generuje konieczność posiadania drugiego rachunku w tym samym banku. Jeśli zależy Ci na „niezależności” konta oszczędnościowego, musisz mieć to na uwadze. Przed wyborem konta warto również sprawdzić, jakie są limity kwot do których obowiązuje reklamowane oprocentowanie.

2017-10-10, 10:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  Strona 1 z 1
 [ Posty: 3 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1